Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka odbył się w oddziale przy ul. Krakowskiej. Przy radosnej muzyce i słodkościach dzieci świętowały swój dzień.

Czerpały radość z bycia przedszkolakiem.
 
Wychowawczyni
Ewa Kostyk


 

 

 
            Po długiej zimie cieszy nas każdy promyk słońca i wszyscy z niecierpliwością czekamy na tę kolorową porę roku jaką jest wiosna, gdy cała przyroda budzi się do życia. Dlatego z wielką radością dzieci wszystkich grup w przedszkolu przy ul. Opawskiej przywitały tę porę roku. Najpierw w sali poznały tradycje związane z pożegnaniem zimy a następnie witały panią Wiosnę która wkroczyła do sali przy muzyce Vivaldiego, przygotowaną inscenizacją i wierszami. Zaśpiewały też wiosenną piosenkę, podczas której pani Wiosna rozsiewała kwiaty i wykonały powierzone zadania. Maluszki wyklejały biedronkę na łące, średniaki ozdabiały suknię pani Wiosny a starszaki wyklejały kolorowego motyla figurami geometrycznymi. Następnie dzieci wyprowadziły Marzannę z przedszkola i na podwórku pożegnały zimę a kolorowymi kwiatami radośnie powitały wiosnę.

 

Nauczycielki z przedszkola.

 

 

 

 

22 marca dzieci przedszkolne z oddziałów przy ul. Opawskiej obchodziły Światowy Dzień Wody. Z tej okazji wszyscy przyszli ubrani na niebiesko. Bohaterem spotkania był Zdrojek –mieszkaniec Wodnej Krainy, który zachęcał dzieci do wykonywania różnych zadań.

Zadania te miały na celu rozwijanie zainteresowań dzieci o otaczającym świecie oraz rozbudzanie poczucia odpowiedzialności za istniejące zasoby wody pitnej; uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Dzieci brały udział w zabawach umysłowych (rozwiązywanie zagadek, burza mózgów); muzycznych oraz badawczych. Ćwiczyły umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji i doświadczeń: Jaka jest woda? (smak, kolor, kształt…), Co pływa, a co tonie?, Co rozpuszcza się w wodzie?

Wsłuchiwały się w odgłosy wody i odgadywały dźwięki : kapiącej wody z kranu, szumu morza, rzeki, deszczu…

Dużo frajdy sprawiły im ćwiczenia oddechowe- burza w misce wody, gdzie trzeba było wprawić wodę w ruch za pomocą słomek.

Piosenką „Mamo, tato wolę wodę”-przypomnieliśmy przedszkolakom o codziennym piciu wody- niezbędnej dla zdrowia, dającej odprężenie i radość w zabawie. Wszystkie dzieci już wiedzą, jak należy dbać o wodę i jej nie marnować. By o tym zawsze pamiętać wykonały plakaciki do swoich łazienek –W TWOICH RĘKACH KAŻDA KROPLA WODY.

A więc nie marnujmy wody!          

Regina Tybinka


 

 

„Święty Andrzej szczęście wróży z wosku, butów i ostrużyn”

Wszyscy wiemy, że Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości. W dzisiejszych czasach Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach.

 W naszym oddziale przy ulicy Opawskiej andrzejkowe wróżby odbyły się w czwartek 30 listopada w grupie „Żabki”. Zaproszone zostały również dzieci z grup „Krasnali” i „Misiowej Gromadki”, oraz dzieci z klasy Ia wraz z wychowawcą.

Atmosfera od samego rana była gorąca. Wszystkie dzieci były podekscytowane i nie mogły się doczekać zabawy. Każdy mógł poznać swoją przyszłość, imię ukochanej/ukochanego i dowiedzieć się, co może zdarzyć się w ich życiu w niedalekiej przyszłości. Dzieci miały okazję posłuchać wróżb odczytywanych ze szklanej kuli wróżki Edyty, rzucać monetą do wody, aby spełniły się ich marzenia. Nie mogło też zabraknąć wróżenia z butów. Kiedyś wróżbę ustawiania butów do drzwi stosowały niezamężne panny, chcąc dowiedzieć się, która z nich pierwsza wyjdzie za mąż. Wróżby-konkursy były wielką atrakcją. Wiele radości sprawiły dzieciom także tańce i zabawy taneczne.

Na koniec dzieci mogły spałaszować słodki poczęstunek, oraz otrzymały „mandarynkowe niespodzianki”.

Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie.

K. Dratwa E. Jonek

 

 

W oddziale przy ulicy Opawskiej 23 listopada królował pluszowy miś. Przedszkolaki w wyjątkowo uroczysty sposób świętowały Dzień Pluszowego Misia, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś”.

Nasze przedszkolaki jak co roku święto pluszowego misia obchodziły bardzo szczególnie. Tego dnia każdy przyszedł do przedszkola ze swoim najmilszym misiem.

W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich dzieci małych i tych większych wraz z misiami, następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach. Poznaliśmy znane i lubiane misie z dziecięcych bajek, ale i pogłębialiśmy wiedzę na temat niedźwiedzi żyjących w przyrodzie, w różnych miejscach na ziemi.

Wszystkie grupy: „Żabki”, „Krasnale”, „Misiowa Gromadka” uczestniczyły w różnych zabawach i konkursach związanych ze spostrzegawczością i wiedzą na temat misiów. Oczywiście przedszkolaki spisały się na medal.

Słodkim zwieńczeniem misiowego dnia była degustacja bardzo zdrowego miodu i innych smakołyków.

Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

K. Dratwa E. Jonek


 
Weitere Beiträge...
22500996
22704140